Sindromul mortii subite a sugarului

Nou nascutul

Postata de comentarii utilizatori cu 15 ani in urma.

I-am dat baietelului meu in varsta de 8 luni si 2 saptamani seara 2,5 ml de calma baby poate sa-i produca o moarte subita? si asta datorita faptului ca sunt folosite plante care ii incestinesc bioritmul.Sunt tare ingrijorata si as vrea un raspuns daca se poate.
Multumesc anticipat.

Raspunsuri (2)

simona166117244

acum 15 ani

Buna Anamaria,
Calma Baby i-l dai la recomandarea medicului?
Stiu mamici care le-au dat bebelusilor Calma Baby pentru ca nu dormeau noaptea. La tine care-i motivul?
Daca e din cauza unui somn agitat sau ..noptilor fara somn, eu zic ca mai bine cauti cauza , sa vezi de ce bebele nu doarme. Poate-i vreun dinte care-i iese, poate il deranjeaza burtica, poate-i e frica sa doarma singurel, poate-i lipsa de vitamine/minerale, dependenta e suzeta/ biberon ...etc
Parerea mea e sa discuti cu pediatrul, nu sa-i dai bebelushului fel si fel de siropuri fara o prescriptie medicala.
Numai bine si tie si bebelushului!

LAVINIA7128961

acum 15 ani

am avut si eu aceeasi dilema cu baietelul meu la 5 ani si aveam impresia ca rareori in timpul somnului inceteaza sa respire.si mi-a fost atat de teama ca l-am trecut pe ceai de tei si levantica,cu acelasi efect,dar mai putine riscuri