scaune apoase la bebelina mea..

Nou nascutul

Postata de kosmynakonkurs cu 13 ani in urma.

e normal ca scaunele sa fie apoase???specific ca o alaptez si are 1 luna si 4 zile

Raspunsuri (3)

Carpe Diem

acum 13 ani

Da , inca nu reprezinta o problema scaunul apos. Deocamdata e hranita doar cu lichide, de unde sa aiba consistenta?Cam in jurul varstei de 2 luni nu va mai fi asa apos. Scaunul apos reprezinta o problema dupa varsta de 4 luni, cand incepi diversificarea. Crestere mare!

Ionescu

acum 13 ani

Acest comentariu a fost moderat de administratorul forumului

Dr. Liliana Duica

acum 13 ani

Daca bebelusul elimina scaune,zgomotoase,uneori in timpul alaptarii,sau imediat dupa,cu o consistenta mai apoasa(nu numai lichid) iar starea bebelusului este buna(mananca,doarme,creste in greutate) pot fi acele scaune "acide" care apar la unii bebei alaptati si care se vor normaliza in timp. Sanatate.