scaun cu sange si mucus la bebelus

Nou nascutul

Postata de biancasebastiana cu 10 ani in urma.

Dca aanalizele sunt bune, de ce bebe a facut scaun cu firisoare de sange?a facut doar o data.
Mentionez ca papa doar san si uneori banana si zema de mar sau para fierte!

Raspunsuri (6)

Dr. Tamara Marcovici

acum 10 ani

Buna seara.
Coprocultura a exclus infectia cu bacteriile testate. Prezenta sangelui in scaun poate avea si alte cauze (locale sau sistemice).

Dr. Tamara Marcovici

acum 10 ani

Buna seara.
Coprocultura a exclus infectia cu bacteriile testate. Prezenta sangelui in scaun poate avea si alte cauze (locale sau sistemice).

biancasebastiana

acum 10 ani

ce sa fac?si ce inseamna sistemice?multumesc mult!

Dr. Tamara Marcovici

acum 10 ani

Buna seara.
Teoretic, printre cauzele sistemice pot fi anomalii ale coagularii sangelui, alergii, etc. Discutati cu medicul de familie pentru a stabili necesitatea efectuarii altor investigatii. Multa sanatate!

biancasebastiana

acum 10 ani

Leucocite - relativ frecvente -
Hematii - absente -
Mucus - prezent -
Flora bacteriana - polimorfa;

Levuri - absente -

am repetata coprocitograma si iata ce a iesit. ce indica?

elena

acum 10 ani

Buna seara! Va rog sa ma lamuriti! Baietelul meu in are 9 luni si a avut diaree 3 zile! De canx i-a trecut are scaun normal dar are niste firicele de mucus rosu mai exact ca sangele! El e f vioi, nu face febra si mananca normal. Care ar fi cauza? Sunt ffff speriata. Va rog sa-mi raspundeti!