s-a schimbat schema de vaccinare obligatorie?

Nou nascutul

Postata de mirela286 cu 15 ani in urma.

Baietelul meu are 2 ani si 9 luni si ar fi trebuit vaccinat DTP in perioada 2 ani jumatate - 3 ani insa vaccinul DTP lipseste atat de la medicii de familie, cat si de pe piata. Am auzit ca s-a schimbat schema de vaccinare obligatorie si ca acest vaccin ii va fi facut la varsta de 4 ani. Stie cineva sa-mi spuna daca este asa sau daca trebuie sa imi fac griji pt ca baietelul meu nu a facut inca vaccinul?

Raspunsuri (1)

dumitru30120019

acum 15 ani

asa stiu si eu ca sa schimbat schema de vaccinare.baietelul meu trebuia sa faca vaccinul de un an ...dar nimeni nu il are si asa ne-a informat medicul de fam.ca sa schimbat schema ,dar inca nici eu nu stiu exact cum e acum.traim in romania.nu?