puncte albe pe nasuc

Nou nascutul

Postata de crispatrick cu 13 ani in urma.

Buna ziua,
Fetita mea in varsta de 3 luni are niste puncte albe (ca de grasime) pe nasuc si cateva pe frunte si la ochiul stang...la sfatul pediatrului am folosit unguent Fucidin 7 zile cu pauza 2 saptamani.apoi inca 7 zile.cateva au pocnit si au disparut dar inca mai avem.
V-asfi recunoscatoare daca mi-ati da un sfat.
Multumesc anticipat,
Cristina Sechesan,Timisoara

Raspunsuri (3)

ina

acum 13 ani

Acele punctulete vor trece de la sine, nici sa nu te gandesti sa le spargi. Sunt normale la copii mici, stai linistita

Alina Iatan, recuperare medicala

acum 13 ani

nu aplicati nimic pe ele! vor trece in timp, sunt fiziologice, doar trebuie sa asteptati! sunt punctulete de grasime care se vor resoarbe. Sa va traiasca si sanatate multa!

crispatrick

acum 13 ani

Multumesc frumos pt timpul acordat si pt sfat.
Cristina Sechesan,