probleme bebelus

Nou nascutul

Postata de simona201 cu 10 ani in urma.

Fetita mea are 7 luni si de 1 luna are probleme cu un ochisor.Are pleoapa superiaora umflata mai ales dupa ce se trezeste.Am fost la oftalmolog si mi-a zis ca nu are nimic, ca doarme mai mult pe partea dreapta, de fapt ochiul drept este umflat.Nu este rosu, nu lacrimeaza.Ne-a dat tobrex i-am pus 5 zile cate 2 picaturi de 3 ori/zi.Nu s-a cunoscut nimic.Cum sa nu aiba nimic cand se vede ca este mai umflat si putin vanat.Am si o poza dar nu stiu unde sa o pun .O sa incerc la POZE.

Raspunsuri (1)

jurnaluluneimame

acum 10 ani

Daca ma afecteaza ceva pe mine in relatia cu pediatrii este lejeritatea cu care iti spun ca nu are nimic copilul. O mama stie cel mai bine cand copilul are o problema, iar medicul ar trebui sa tina cont de indicatiile acesteia. Cum nu are nimic?! E cel mai simplu raspuns, venit din nestiinta!
Bineinteles ca are ceva. Tobradex contine antibiotic. Poate este o manifestare alergica si, atunci, antibioticul local mai mult afecteaza. Poate este nevoie de niste picaturi cu substanta antialergica, insa cel mai bine iti poate spune medicul, alt medic!!! Incearca sa observi si alte manifestari, sa faci legatura cu anumite alimente, cu expunerea la mediu prea uscat, prea umed etc.

Multa sanatate!