poti ramine insarcinata daca alaptezi

Nou nascutul

Postata de Teo04. cu 10 ani in urma.

BUNA ZIUA!
ASI DORI RASPUNSU DE UN MEDIC, POTI RAMINE INSARCINATA DACA ALAPTEZI, FETITA MEA ARE 2 ANI SI CITEVA LUNI SI INCA II MAI DAU SA SUGA, VOIAM SA VA INTREB POT RAMINE INSARCINATA DACA ALAPTEZ, CA NU MAM FERIT DE SARCINA SI TOTODATA MA SIMT CEVA MAI MOLESITA SI MI-AU CAM VENIT SI POFTELE DE DULCIURI, ASTA SA INTIMPLAT ACUM O SAPTAMINA SI 1 ZI, MULTUMESC
OARE SE PUNE ASA REPEDE.
TOT ODATA STIU CA SUNT SARCINI DIFERITE.

Raspunsuri (6)

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Bineinteles ca puteti ramane insarcinata. Alaptarea nu este o metoda contraceptiva.
Este recomandat sa consultati medicul ginecolog in cazul in care menstruatia nu apare.

Teo04.

acum 10 ani

VA MULTUMESC .AM AUZIT DE LA MAI MULTE PERSOANE CA NU EXISTA SANSE SA RAMII INSARCINATA DACA ALAPTEZI.
MULTUMESC PT.SFAT.

manciu iulia alexandra

acum 10 ani

buna ziua.am facut dragoste cand am avut menstruatie,si s-a terminat in mine de 2 ori.eu alaptez am o fetita de 1 an si 9 luni.pot ramane insarcinata?

Caslariu Sabina

acum 8 ani

Buna ma numesc sabina si am si eu o intrebare am o fetita de 10 luni si inca alaptez ma venit ciclul la patru luni dupa ce am nascut si acum nu mia mai venit acum 2 luni sia dat sotul drumu 2 picaturi in mine stie cineva daca e posibil sa raman insarcinata si mentionez am nascut prin cezariana astept un raspuns urgent

Caslariu Sabina

acum 8 ani

Buna ma numesc sabina si am si eu o intrebare am o fetita de 10 luni si inca alaptez ma venit ciclul la patru luni dupa ce am nascut si acum nu mia mai venit acum 2 luni sia dat sotul drumu 2 picaturi in mine stie cineva daca e posibil sa raman insarcinata si mentionez am nascut prin cezariana astept un raspuns urgent

membru285018

acum 4 ani

Bună ziua. Am o fetita de 11 luni inca o alaptez si decand am nascut nu am avut mestruatie....se poate ramane insarcinata?