pot sa dau ceai de tei sugarului de 1 luna

Nou nascutul

Postata de floryuby cu 11 ani in urma.

pot sa dau ceai de tei sugarului de 1 luna nu imi doarme se trezeste des imi dorme daca il tin in brate sau pe piciore.

Raspunsuri (4)

Sigada

acum 11 ani

Incercati in primul rand sa ii faceti un program de masa si somn, evitati sa il adormiti in brate sau leganat. Masa se recomanda sa fie din 3 in 3 ore.

Incercati sa il lasati in patut sa adoarma, stai langa el, mangaiati-l dar nu il luati in brate, va plange, va protesta insa trebuie sa fiti perseverenta si bebelusul se va adapta la "cerinte".

Il puteti tine in brate dupa somn, in momentele de joaca.

In ceea ce priveste ceaiul, exista ceaiuri special destinate bebelusilor. Daca doriti sa ii dati ceai, va recomand sa discutati mai intai cu medicul pediatru.

lili

acum 10 ani

La varsta de o luna bebe ar trebui sa bea doar lapte; din cate stiu, ceaiul se introduce mai tarziu, mai ales daca este alaptat exclusiv la san.

diaconescuangelica

acum 8 ani

bebe face 4 luni pe 16 ian pot sa ii dau ceai de tei este foarte agitata?

Utilizator11641578286

acum 2 ani

Bebe face. 4 luni acum pe 26 pot să-i dau ceai de tei ?