Marsupiul

Nou nascutul

Postata de Bexi cu 12 ani in urma.

am primit un marsupiu de la chicco despre care as dori sa aud pareri. il are cineva? e ok sa port copilul de aproape 6 saptamani? daca il are cineva, ca rog sa imi spuneti si mie cum se poate purta in pozitie oorizontala pentru a putea lasa copilul sa doarma. va multumesc mult de tot

http://marsupiu-bebelusi.compari.ro/chicco/soft-dream-p43405511/

Raspunsuri (2)

Dr. Emil Otesteanu

acum 12 ani

Marsupiul este foarte bun si comod dar sunt numeroase modele si pentru varste variate. D-tale iti trebuie unul pentru sugarii mici si deoarece nu stim ce model ai nu putem sa dam sfaturi despre cum sa-l asezi sau cum sa-i tii capul bebelui etc Te sfatuec sa intri pe GOOGLE si sa scrii intrebarea : Cum sa folosesc marsupiul la bebe " si vei gasi tot ce te intereseaza pentru , varsta bebelui si marsupiul pe care-l posezi,.

maria

acum 12 ani

am si eu acelasi model si stiu ca poate fi folosit inca din primele luni ale bebelusului. eu inca nu l-am folosit pentru ca bebelusul meu(are aproape 6 luni) are reflux gastro esofagian si vomita cand il pun in sezut. il poti folosi cu incredere. am auzit numai de bine de acest model. sanatate multa!