iritatie la pampers

Nou nascutul

Postata de teo04 cu 12 ani in urma.

buna, tuturor ,
am o nelamurire de ce bebelusul se irita din cauza pamperilor nu sunt sterilizati bine sau de ce. am folosit pampers 3 a mers ok am inceput tot cu aceasi firma de pampers 4 si sa iritat rau bebelusul care este cauza.am dat tel la ei la firma si mi sau inlocuit a venit un agent si mia adus altii dar este la fel care ar putea fi cauza oare nu sunt sterilizati bine sau sunt contrafacuti.
-VOI CE FIRMA DE SCUTECE FOLOSITI?
ati avut pr pina acum cu scutecele.
si ce fel de probleme ati intimpinat.

Raspunsuri (2)

Dr. Cristian Irina

acum 12 ani

Dermatita de scutec determina eritem la nivelul coapselor, feselor, ac***a mai multe cauze: iritatia datorata scaunului si urinei, iritatia cauzata de un produs nou, infectii bacteriene sau fungice, introducerea unor alimente noi. Daca starea pielii sugarului nu se imbunatateste in cateva zile de la inceperea tratamentului cu unguente si schimbarea mai frecventa a scutecului, se recomanda consultarea medicului specialist pediatru.

TEO04

acum 12 ani

va multumesc sia revenit fetita a fost vina celor care au fact pampers sleep play nu au fost sterilizati corect am dat tel la ei la firma si fetita mea sia revenit asa acesta a fost motiul iritatiei.
VA MULTUMESC PENTRU SFAT DR.CRISTIAN-IRINA.