Invinetirea in jurul gurii la bebelusi!!

Nou nascutul

Postata de alina_x86 cu 12 ani in urma.

Baietelul meu in varsta de 7 luni a inceput sa se invineteasca in jurul guritei si pe la ochisori spre tample! Situatiile in care am observat acest lucru sunt diferite , spre exemplu: statea pe burtica si se juca, inainte de baita, dupa baita , cand ne-am intors de la plimbare si am intrat in casa (fara a fi diferente mari de temperatura maxim 2 grade).
Precizez ca i-am facut o ecografie cardiaca in urma cu o luna care demonstreaza ca totul este in regula. Aceste simptome nu existau in perioada cand i-am facut ecografia. Credeti ca o problema cardiaca poate aparea intr-o luna sau poate fi vorba de vreo alta afectiune?

Raspunsuri (2)

Buna

acum 12 ani

Cum a fost nasterea ? A avut probleme la nastere ? Ce Apgar a avut ?

alina_x86

acum 12 ani

A fost o nastere spontana la 37 saptamani! Baietelul cantarea la nastere 2450g iar scorul Apgar a fost 9 ! Nu a avut nicio problema la nastere , totul a decurs normal !!