Grupa sanguina

Nou nascutul

Postata de Alle Lexa cu 11 ani in urma.

Buna ziua .. As vrea sa stiu daca eu am grupa sanguina 0 negativ si fata mea are 0 pozitiv ce grupa sanguina are tatal ? Multumesc.

Raspunsuri (2)

Adrienne

acum 11 ani

Tatal poate avea orice grupa din cele patru, doar ca Rh-ul este pozitiv. Copilul a luat grupa de sange a mamei si rh-ul tatalui. Daca tatal ar avea rh negativ,atunci obligatoriu copilul ar fi avut si el rh negativ. Nu au fost probleme? s-a facut vacinul? atentie la urmatoarea sarcina.

maria

acum 11 ani

sigut nu poate sa aiba AB IV