febra fara raspuns

Nou nascutul

Postata de teo04 cu 11 ani in urma.

BUNA-ZIUA DE DOUA ZILE COPILUL MEU ARE TEMPERATURA II CRESTE II SCADE SI TOT ASA IAM ADMINISTRAT NUROFEN SI NOVOCALMIN .IERI SI AZI A VARSAT .MENTIONEZ CA NU ESTE RACITA.
CARE AR PUTEA FI PROBLEMA.MULTUMESC ASTEPT RASPUNS URGENT.

Raspunsuri (2)

iulia

acum 11 ani

cand fac febra , eu le dau copiilor panadol si nurofen alternativ la 4 sau 6 ore timp de trei zile, chiar daca dupa prima zi scade febra; dar mai bine, daca ti se pare ceva in neregula, este sa te duci cu el la medic; sunt foarte buni medicii de la Medsana.

teo04

acum 11 ani

multumesc mult da asa ii dau si eu nurofen cu panadol si scada dar de mult timp nici acestea nu isi faceau efectul cred ca a fost o viroza mare .Acum e bine micuta mea.
Multumesc de sfat Iulia.
Ia medsana te poti inscrie la medic de familie?