este sanatos?

Nou nascutul

Postata de mihaela susana cu 13 ani in urma.

este sanatos sadam pe gingiile bebelasilor carora le crescdintii cu acele geluri?

Raspunsuri (3)

Ionescu

acum 13 ani

Acest comentariu a fost moderat de administratorul forumului

andalucat

acum 13 ani

sunt medic stomatolog si pot sa-ti spun ca nu sunt daunatore ci ajuta bebele sa suporte mai bine eruptia .fetita mea are 3 ani.am folosit la ea calgel si nurofen seara la nevoie.am trecut usor de perioada cu strapunsul gingiei ca asta doare pana iasa cate un coltisor apoi e mai usor.ii dadeam sa roada coaja de paine si cate o bucatica de mar.si destul de des gelut pe degetul meu.nu-ti fie teama.

Carpe Diem

acum 13 ani

Eu folosesc dologel, e pe baza de plante si bebe meu reactioneaza foarte bine la el