domnule doctor

Nou nascutul

Postata de Marcela56 cu 12 ani in urma.

va rog sa ma informati despre radiografii si investigatii obligatorii,sau necesare bebelusului inainte si dupa varsta de patru luni?
cu multumiri anticipate,
mama

Raspunsuri (1)

Medic Epuran

acum 12 ani

Dintre investigaţiile şi analizele obligatorii la bebeluşi se pot enumera:
1.Vaccinurile (care se efectuează la anumite vârste conform calendarului imunizărilor)
2.Analizele de sânge (hemoleucograma, transaminazele, colesterolul, calcemia, glicemia, sumarul de urina şi examenul coprparazitologic).