daca am luat anticonceptionale 2 ani de zile si am facut o pauza de 3luni e posibil sa raman insartcinata

Nou nascutul

Postata de membru245849 cu 10 ani in urma.

daca am luat pastile contraceptive o perioada de 2 ani iar acum am facut o pauza de posibil sa raman insarcinata.ptr k mia intarziat menstruatia cu 1 luna

Raspunsuri (1)

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Da, puteti ramane insarcinata. Este indicat sa efectuati un test de sarcina si sa consultati medicul ginecolog.