Cum este la Hilmi Medical Center?

Nou nascutul

Postata de fabby.n cu 12 ani in urma.

Buna ziua,

Copilul meu are niste bubite rosii de la scutec, cred eu. Mi-e frica sa nu fie vreo dermatita insa din cate am citit, este destul de comuna.
Am vazut ca cei de la Hilmi medical center au si pediatrie si as vrea sa ma programez. A fost cineva aici, s-a deschis de curand..

Raspunsuri (4)

Dr. Cristian Irina

acum 12 ani

Dermatita de scutec determina roseata la nivelul coapselor, feselor, ac***a mai multe cauze: iritatia datorata scaunului si urinei, irita. se va incerca respectarea unor masuri precum:
-schimbarea tipului de scutec ,poate fi alergic la anumite componente din tesatura lui
-schimbarea scutecului imediat dupa ce a fost murdarit;
-igienizarea zonei genitale a nou-nascutului la fiecare schimb de scutec, fara a freca pielea;
-inchiderea corecta a scutecului, fara insa sa fie prea strans, pentru a lasa loc sa circule aerul;
-alaptatul copilului creste rezistenta la infectii si scade ph-ul scaunelor;
-existenta unor perioade din zi cand bebelusul este lasat fara scutec, sa doarma sau sa se joace, astfel incat pielea sa sa vina in contact cu aerul.

valeriaionescu

acum 12 ani

Eu am fost la clinica Hilmi despre care mentionati dvs. Nu pe partea de pediatrie ce e drept ci pentru un consult dermatologic insa am fost foarte multumita de personal si ca atare cred ca ma voi inscrie la pediatra de aici si pentru baietelul meu.
Deci daca vreti sa va faceti o programare eu va recomand sa incercati, este noua, toata aparatura este moderna si din cate am citit inainte sa vin aici, au luat doctori f buni.
multa sanatate va doresc

mihaela angioiu

acum 11 ani

eu am ajuns cu un voucher la pediatrie pt consultatie, sumar urina si urocultura si pot spuna ca am ramas placut impresionata de clinica, nu stiam ca exista si am avut un pic de emotii dar va asigur ca este in regula.

Dinu M

acum 9 ani

As dori sa merg si eu la dermatologie...am vazut ca au preturi ok... Am o problema de ceva timp si am mai fost la cativa medici, dar n-am rezolvat nimc. Am vazut foarte multe recomandari pentru clinica Hilmi, in special pt dermato.