Cu ce se trateaza iritatia de pe obrajii bebelusului??

Nou nascutul

Postata de anyanton8 cu 12 ani in urma.

am un bebe de 5 sapt si in urma cu 2 sapt i-a aparut o iritatie pe obraji asemanatoare cu cosurile acum s-a extins pe frunte si gat si sunt multe bubite si marunte.Se trateaza in vreun fel aceasta iritatie sau trece de la sine?

Raspunsuri (5)

simona567

acum 12 ani

iti raspund din experianta mea de mamica...
vor trece de la sine...nu trebuie sa umbli la bubite...doar sterse cu apa...sau cy ser fiziologic...
daca bebelusul ar fi mai mare...in farmacii exista o solutie pe baza de apa termala...dar pt copii peste 6 luni
sanatate

teo04

acum 12 ani

trec de la sine stai linistita

Viziteuloredana florentina

acum un an

Buna ziua am si un baietel de aproape8luni si ia aparut bubite intai pe obraz si dupaia i sa extiz pe tot corpul si are pupe de la mici pe corp si fac sai treaca

anyanton8

acum 12 ani

multumim!

teo04

acum 12 ani

cu multa placere daca vrei sa ma mai intrebi ceva oricind si la ce ora vrei.