Copilul meu are 5 luni si nu prea vrea sa manance?

Nou nascutul

Postata de DoraT cu un an in urma.

Bunaziu,
Am o fetita de 5 luni care mananca din ce in ce mai putin. Mentionez ca am nascut la termen 4 kg acum are 7 kg in ultima luna a luat in greutate doar 300g. Pediatrul zice ca e normal si sa nu ma ingrijorez e bine ca mananca si putin, mia dat sa ii dau fermenti lactici, ea are parul lungut si a inceput sa ii cada si I am gasit in caca mult par de al ei. Acum o luna a facut caca cu sange de vreo cateva ori avea pete si sangele era de culoare rosu aprins pediatrul a zs ca e possibil sa aiba o rana dar cateodata facea cateodata nu facea cu sange, si acum de curand am vazul cateva pete. Problema cu mancarea este de 3 zile cad vede biberonul e fericita trage de 2 3 ori si incepe sa planga si zici ca se screme, mananca doar lapte si I am mai dat sa guste putin mar si biscuiti dar doar sa guste.
Daca imi puteti da un sfat o idee?! Multumesc

Raspunsuri (1)

Admin SfatulMedicului

acum un an

Buna ziua,
Pentru a putea primi un raspuns adecvat va recomandam sa mergeti la un control medical. Articol de interes: https://sfatulmedicului.ro/Cresterea-si-dezvoltarea-copiilor/scaunul-copilului-cand-trebuie-sa-ne-prezentam-la-medici_18423