cojite

Nou nascutul

Postata de gyogyo1983 cu 12 ani in urma.

buna ziua am si eu un bebe de 3 luni si are cojite in cap cum pot scapa de ele? multumesc

Raspunsuri (6)

gaby1389

acum 12 ani

buna. si baiatul meu de 3 luni a avut cojite si abia am putut scapa de ele.Aproxim toti bebelusii fac cojite in cap si la urechiuse.Pana sa ii fac baie il trageam cu ulei de la Johnson si ii dadeam in cap masandu-l usor cu buricele degetelor dar nu zgamai cu unghiile ca poate sa-i curga sange.pupici la ingeras.

gyogyo1983

acum 12 ani

multumesc pt sfat dar uleiul de johnson nu ii face bine il irita asa ca am folosit ulei de masline pt masaj si nivea baby gel de dus dar tot are cojite ......pupici si tie la bebe si sa iti traiasca:)

teo04

acum 12 ani

bubitele trec singure majoritatea sugarilor fac si trec de la sine, cind ii faci baita sa ii dai in cap cu minuta dar nu tare ca il doare.mult succes la bebe.

teo04

acum 12 ani

bebelusii asa fac cojite dar trec de la sine nu trebuie sa te ingrijorezi
nu este o ingrijorare cojitele de la bebelusi din cap.
un servetel umed il masezi usor si se curata repede.

teo04

acum 12 ani

trebuie masat foarte usor nu tare mai ales la moalele caputului.

andreea

acum 12 ani

am si eu un bebe de 2 luni si a facut cojite am incercat tot felul ce creme de uleiuri si nui dispar