coji in cap

Nou nascutul

Postata de Bianca bibi cu 12 ani in urma.

de 1 luna si ceva are coji in cap si nu stiu cum sa scap de ele eu am auzit la alte mamici ca ii mai dadeau cu ulei de masline inainte de baie cu cateva ore.este bine daca il dau cu uleie de masline?sau daca nu cum sa scap de ele?

Raspunsuri (5)

Dr. Emil Otesteanu

acum 12 ani

Puteti folosi uleiul de masline si dupa ce cojile se inmoaie,cu un piepten cu dinti de os (care nu zgarie ) pieptanati cojiele care se desprind.

maria

acum 12 ani

uleiul de masline sau uleiul pe care-l folosesti pentru corpul bebelusului tau este foarte bun. o sa scape de cojite.

Catalin

acum 11 ani

salut!,am 20 de ani si am o problema,de cand eram mic am necazul asta pe cap,imi apare coaja pe cap si pe fata,pe fata imi apare dupa ce ma rad,pe cap la fel dupa ce ma spal dupa 1 ora imi apare coaja,si mai am si niste pete rosi pe fata,am incercat poate metodiile posibile,ajutati-ma va rog!!!

gabi

acum 11 ani

am avut si eu si am scapat cu crema nidoflor .Pe care am dat-o de 2 ori pe zi ,dimineata si seara ,timp de o saptamana ,fara sa te speli pe cap.Te freci bine cu degetele.Costa 8 lei de la farmacie,dupa o saptamina te speli cu sampon jonson de copii .raspunde daca are efect.

Antonia

acum 9 ani

am un sfat care cred ca ti-ar fi de folos:amesteca bicarbonat de sodiu cu sampunul(nu tot),clateste si apoi sapala parul cu sampon obisnuit.dupa aceea clateste ffffoarte bine si piaptana poerul cat este ud. :)