ce ar trebui sa fac?

Nou nascutul

Postata de RAMONA90378 cu 13 ani in urma.

buna seara. Akum o luna si jumatate am nascut prin cezariana la 38 de sapt.o fetitza de 3.200 kg si cu un dintisor in gura...frumos si foarte alb ..se afla in partea de jos a gurii ...Intrebarea mea este urm.....ar trebui sa-i extrag acest dinte? Am citit mai multe articole pe net despre copii nascuti cu dinti si am inteles ca ar trebui scosi deoarece exista riscul desprinderii si copilul s-ar putea ineca....Dr de familie nu mi-a zis nimik de genul asta... doar k acest dinte va cadea primul si atat...Ce sa fac...il scot sau nu ?

Raspunsuri (3)

Carpe Diem

acum 13 ani

Cel mai sigur raspuns il puteti primi de la un medic stomatolog.

Ionela

acum 13 ani

Buna ziua! Copii se pot naste cu dinti, nu e anormal, lasati dintele in pace.
Sanatate si sa va traiasca!

RAMONA90378

acum 13 ani

multumesc mult d-na doctor. Venind raspunsul din partea unui cadru specilizat m-am mai linistit....sa speram k nu i se va desprinde dintisorul ...