cauza

Nou nascutul

Postata de dorina162 cu 12 ani in urma.

din ce cauza se infasoara cordonul ombilical la fat in jurul gatului. in timpul sarcinii

Raspunsuri (2)

Iuli

acum 12 ani

Deoarece este lung si prin miscarile fatului, se infasoara in jurul gatului. Nu cred ca exista alta explicatie. Oricum in acest caz, e necesar sa faceti cezariana, ca sa nu existe riscul de sufocare iar copilul sa ramana cu tetrapareza spastica sau cu leziuni cerebrale.

Mihaela22120678

acum 12 ani

Deoarece fatul se joaca cu el in timpul sarcinii ... :))