bebe refuza sanul

Nou nascutul

Postata de teo91 cu 10 ani in urma.

beb de 2 luni si jumatate refuza sanul , i-am mai dat ceai pt colici cu biberonul , sa se fi obisnuit cu el ? cum pot continua alaptarea ?cand il pun la san plange , se zvarcoleste

Raspunsuri (1)

jurnaluluneimame

acum 10 ani

Am trecut si eu prin experienta aceasta. Bebelusul meu nu numai ca refuza sanul, dar ma si impingea plangand. Respingerea a fost dureroasa pentru mine. Insa el refuza sanul pentru ca facuse un rosu in gat. Inflamatia locala il afecta si trasul din san ii provoca durere. Mergi cu el la pediatru.
Multa sanatate!