bebe racit

Nou nascutul

Postata de ina.perla cu 13 ani in urma.

fetita mea are 5luni si 2saptamani si aztazi am vazut k a stranutat de cateva ori si dupa ce stranuta ii curge nasucul,si ia/m curatat nasucul cu ser fisiologic si i/am bagat si un supozitor paracetamol....e bine?ce pot face k sa nu se agraveze situatia?
ast rasp urgent...

Raspunsuri (3)

Iuli

acum 13 ani

Este necesar un consult pediatric cat mai curand.

ina.perla

acum 13 ani

poi da iuli maine o sa merg cu ea la pediatru k in dupa amiaza asta nu am reusit sa dau de el..sper sa nu am probleme cu ea la noapte...as vrea sa ii fac un aerosol da nuj dak e bine ??: -(

Filipa

acum 13 ani

Supozitor ii pui doar daca are temperatura. Este antinevralgic si antipiretic. Cand va avea temperatura ce ii vei face?
Cand aveam fetele mici si raceau putin sau ili se raceau picioarele, mainile, stranutau, faceau pipi des, le faceam o baita mai calduta decat de obicei. Poti face acelasi lucru daca nu are temperatura. Daca face temperatura este interzisa baia calda/fierbinte. Mergi la med de familie daca se agraveaza. Sanatate.