bebe nu manaca

Nou nascutul

Postata de karmen_mirela cu 10 ani in urma.

buna ziua . am o fetita de 3luni si 2 sapt si are apropape 6 kg .vineri am fost internate de urgenta cu enterocolita virotica si deshidratare ..am fost puse pe perfuzie cu glucoza , NaCl . KCl si gluconat de calciu ..toate analizele au iesit f bine inclusiv am fost si la ORL .si eco abdominal unde mi-a zis k are o aerocolita nimic altceva .iar sambata am fost externate ..dar nu prea manaca mai mult de 100 ml la fiecare masa cam la 5-6 ore e o problema?

Raspunsuri (2)

Dr. Alina-Maria Dobre

acum 10 ani

Buna ziua,
incercati sa-i dati mai des daca nu mananca mai mult de 100ml/masa, fara sa o fortati( la 3-4 ore). Este foarte important aportul de lichide pentru a evita deshidratarea. Recuperarea dupa o enterocolita necesita timp si multa rabdare.
O zi buna si multa sanatate!
Dr.Dobre Alina-Maria

karmen_mirela

acum 10 ani

multumim !! multa sanatate