bebe in avion

Nou nascutul

Postata de dorys cu 13 ani in urma.

buna am si eu o intrebare de la ce varsta poate un bebe sa calatoreasca cu avionul?ms

Raspunsuri (2)

Iuli

acum 13 ani

Eu stiu ca nu exista restrictie de varsta in teorie. In practica, intreaba pediatrul.

ina

acum 13 ani

Copilul poate calatorii cu avionul de la varsta de 3 saptamani dar datorita reciclarii aerului din avion si a posibilitatii de transmitere a microbilor, este de preferat ca acesta sa aiba cateva luni in momentul in care zboara pentru prima oara cu avionul.
Daca ii cumperi bilet separat micutului nu uita sa-i iei scaunelul de masina pe care sa-l instalezi pe locul respectiv. Sa ai si o paturica pt cel mic, este destul de frig pentru el in avion