bebe bolnav

Nou nascutul

Postata de Catalintal cu 11 ani in urma.

Buna seara, fetita noasta a implinit 1 anisor, pana acum nu a fost nici o problema, a avut febra doar la aparitia primilor dintisori, acum, aseara a vomitat( dar laptele nu era imbranzit), a facut febra, astazi de dimineata a vomitat iarasi, si iarasi a facut febra, si are si diaree, am fost cu ea la medic, acesta a zis ca este foarte putin rosu in gat, si a zis sa ii dam panadol de 2 ori pe zi 4ml, nexium 1 pliculet pe zi , si hidrasec 1 pliculet pe zi. Acum seara, a facut febra din nou, 38 de grade. vreau s ava intreb, ce recomandati, ce spuneti....

Multumesc

Catalin

Raspunsuri (5)

teo04

acum 11 ani

duo la spital nu este de glumit cu febra intra imediat in convulsie, nu este de glumit cu asa ceva.

teo04

acum 11 ani

o poti duce la budimex sanatate.

teo04

acum 11 ani

cind mai face temperatur. mai mare de 38 dai un novocalmin 300 mg.

teo04

acum 11 ani

il bagi in fund si gata.,,,,

Catalintal

acum 11 ani

multumesc