bebe -apa

Nou nascutul

Postata de karmen_mirela cu 10 ani in urma.

este indicat sa ii dai unui bebe de 3 luni si 2 sapt sa bea apa ..?

Raspunsuri (3)

Carmen

acum 10 ani

Normal ca tre sa bea si apa. Ca doar nu l-ai tine doar in lapte si ceaiuri.

Dr. Alina-Maria Dobre

acum 10 ani

Buna ziua,
nu se da apa la aceasta varsta. Dupa ce incepeti diversificarea puteti sa incepeti sa-i dati apa. Sugarul va primi doar lapte( de mama sau praf) pana la varsta de 4luni si jumatate- 5 luni( varsta la care incepe diversificarea la cei ce primesc lapte praf) sau 6 luni( varsta la care incepe diversificarea la cei alaptati exclusiv la san).

Carmen

acum 10 ani

Sigur i se da doar lapte sugarului pana la 5 luni? Cei mai multi bebelusi se constipa din cauza asta si trebuie dusi, desigur, la pediatru...