Bebe 7 luni nu doarme, se foieste si plange tare

Nou nascutul

Postata de brazvan cu 8 ani in urma.

Buna ziua,

Eu si cu sotia mea de cateva luni traim un cosmar din cauza somnului bebelusului nostru.
Absolut de fiecare data. pe timpul zilei, cand copilul vrea sa adoarma se freaca la ochisori iar cand ii inchide, imediat ii deschide la loc si incep urletele.
La un moment dat adormea data o plimbam cu caruciorul, apoi am plimbat-o cu masina sa adoarma, dar acum nu vrea nici macar in masina sa adoarma.
Mai nou si noaptea incepe sa se foiasca si sa nu mai vrea sa adoarma.
Suntem la capatul puteriilor!

Multumim pentru orice sfat!

Raspunsuri (6)

Carmen

acum 8 ani

Botezat si impartasit este? Copiii mici trebuie impartasiti in fiecare duminica.

brazvan

acum 8 ani

Este botezata!

Medic.Fares

acum 8 ani

Buna ziua.Puteti sa puneti in lampa de aromaterapie din camera in care doarme cateva picaturi de ulei esential de lac***aa.Ajuta la linistire si inducerea somnului.Multa sanatate!

Dr. Toth Noemi

acum 8 ani

Trebuia sa consultati cu un pediatru. s-ar putea ca are probleme digestive, care sunt frecvente la copii. Copilul nu plange cu fara nici un motiv.

brazvan

acum 8 ani

Am fost si ne-a spus ca este foarte alintata. Din punct de vedere fiziologic este perfecta dupa spusele doctorului.

adina

acum 8 ani

Mergeti sa cereti si parerea altui pediatru. Chiar si cateva analize ar fi bine sa-i faceti.