Alergie la lapte

Nou nascutul

Postata de luizamalasinca cu 14 ani in urma.

Am o fetita de 8 luni care are alergie la lapte. I-am facut branza de casa din lapte degresat cu calciu lactic si a manifestat iar semnele alegiei. Cu ce sa-i inlocuiesc branza, astfel incat sa nu aiba carente in alimentatie? Daca ii fac branza cu lamaie in loc de calciu lactic, e mai bine? Multumesc

Raspunsuri (2)

sah

acum 14 ani

cel mai probabil sa fi reactionat asa de la lapte praf, daca i-ati dat

rodica

acum 14 ani

daca fetita dumneavoastra are o intoleranta la lactoza , indiferent cu ce faceti branza va reactiona la fel . Problema este laptele...
Cel mai bine ar fi sa va consultati medicul pediatru si impreuna sa gasiti o solutie.