ALAPTATUL

Nou nascutul

Postata de sorilau cu 11 ani in urma.

Buna , eu am nascut un bebe frumos acum o saptamana si inca nu am lapte mamar doar colostru , ce ma sfatuiti sa fac ? de la inceput copilul nu a supt la san , deoarece eu ac***a sfarcul mic , e ft mancacios si in momentul in care il pun la san probabil nu ii vine nimic si se enerveaza ft tare . am fost nevoita sa-i adaug lapte praf si intre timp imi mulg laptele meu (adica colostru inca ) cu un aparat de muls laptele electronic ! Va rog sa-mi spuneti cum as putea ajunge sa vina laptele pt ca sunt ingrijorata ! mi-as dori sa mai stiu inca un lucru , fiind la prima nastere cat dureaza pierderile de dupa nastere si cat va dura pana la urmatorul ciclu menstrual ? Va multumesc anticipat pt raspunsuri !

Raspunsuri (1)

Carpe Diem

acum 11 ani

Hranirea bebelusului cu COLOSTRU , este primul si CEL MAI IMPORTANT PAS PT BEBELUSUL TAU!
BANUIESC CA CINEVA IN MATERNITATE , TOTUSI TE-A INFORMAT.