ALAPTATU

Nou nascutul

Postata de teo04 cu 12 ani in urma.

poti bea bere fara alcool daca alaptezi?

Raspunsuri (5)

Bexi

acum 12 ani

eu alaptez de 3 luni si beau bere de cel putin 2 ori pe saptamana. recunosc ca e putin gazos si pentru bebe, dar am lapte bine de tot dupa bere, si mai ales ca o beau seara de relaxare la un film(dupa ce culcam copilul) noaptea ma mulg si stochez la congelator cate 100 ml si imi ajunge sa si hranesc copilul daca cumva se trezeste. deci daca e sa ma intrebi pe mine, o recomand cu caldura:)

teo04

acum 12 ani

eu beau o bere fara alcol tot pentru lapte nu e cazul la mine pentru a pune la congelator
voiam sa stiu daca e ok pentru bebe nu pateste nimic in afara de acidul care baloneaza.
chiar ca mi-ai trimis o recomandare buna.

teo04

acum 12 ani

da,mi si mie messul tau

Bexi

acum 12 ani

io nu am mess, nu folosesc, ma gasesti pe facebook pentru povesti oricate, daca vrei:) Ilinca Oradeanu.
io stochez acuma o perioada in congelator ca urmeaza sa ma duc la dentist si sa nu imi anesteziez copilu:))))

teo04

acum 12 ani

dece poti merge sa iti faci anestezie chiar daca alaptezi noua nea spun dentistu ca nu mai poti alapta o saptamina ca efectul anesteziei este foarte periculos pentru bebe.nu te juca cu viata lui bebe ca nu e de gluma
e bine ca ai lapte si poti depozita bafta.