Pneumonie sau nevralgie intercostala?

Nisip la rinichi Pneumonie

Postata de Utilizator11584807281 cu 4 ani in urma.

Buna ziua, de o saptamana au aparut niste dureri in zona pieptului, radiaza spre maini in spate, simt ca iau foc, intepaturi, ma simt obosit, durere muschi, dimineata ma simt bine, pe urma incep sa respir putin mai greu ca si cum as avea o presiune in piept/ gat, iar pe langa am si durere de rinichi, in spate si fata inghinali, usturime!
Nu am facut febra, Nu tusesc, nu ma doare in gat, am doar o durere se cap in zona fruntii!
Am fost la medicul de familie am primit un tratament cu zinnat, sunt deja la ziua 4 si ma
Simt la fel, aveti idee?
Multumesc

Raspunsuri (1)

Utilizator11586343604

acum 4 ani

Bună, eu de un an de zile ma confrunt cu stări de genul, dureri în piept, în spate, dureri de umeri și senzația ca ma arde.. Dna dtr de familie mi a spus ca am pneumonie pe care am tratat o de 2 ori, în 2 luni cu antibiotic Tavanic. Pentru ca m am simțit din ce în ce mai rău am fost la pneumolog, acesta spunându-mi ca nu am nimic.. Si ca am luat antibiotic degeaba.. Nu știu ce sa fac, am fost și la cardiolog.. La un simplu ekg nu mi a ieșit nimic.. După care m au îndrumat către un psihiatru 🙄. Nu știu ce sa cred?!