Nevralgie de trigemen?

Nevralgie de trigemen

Postata de Utilizator11555518834 cu 5 ani in urma.

Buna ziua. Totul a inceput cu o durere ca de masea pe partea dreapta. Dupa nenumarate drumuri pe la stomatolog (unde mi-a zis ca daca nu se localizeaza pe o masea nu prea are ce sa-mi faca), orl-tul ( mi-a dat antibiotic cu care mi-a cedat). Dupa vreo luna de la tratamentul cu antibiotice a inceput durerea si am decis sa merg la neutolog unde sI acolo dupa un rmn cu contract mi-a dat alanerv sI acutil si mi-a zis ca tine de stomatologie.
Am decis sa merg sa-mi scot nervul la o masea si dupa durerule nu s-au oprit ba mai mult de vreo luna am inceput sa simt si niste intepaturi, semnzatie de arsuri pe tot obrazul drept.
Am cerut si a doua parere a unui neurolog unde mi-a dat diagnosticul de nevralgie de trigemen cu tratament de grimodin( la care nu am simtit nicio ameliorare) schimbat ulterior cu cabarmazepina ( parca senzatia de arsura nu o mai simt, dar durerea pe masea tot exista). Va rog sa-mi dati un sfat. Va mutumesc anticipat.

Raspunsuri (1)

MIHAELA236138926

acum 4 ani

Spitalul Bagdasar Arseni in Bucuresti pentru tratament percutan cu radiofrecventa...nu este mai dureros decat DOARE o nevralgie de trigemen, interventia dureaza maxim jumatate de ora si tine vreo 3 ani...se poate repeta.