Tremor in palma stanga

Neuropatii

Postata de Adrian Rusu cu 13 ani in urma.

http://img819.imageshack.us/f/palma.png
Am incarcat aceasta imagine pentru a va putea arata cu exactitate zona in care se produce tremorul.

Am aceasta problema de cateva zile. Sunt fumator, alcool nu consum aproape deloc. Aceste tremore nu apar la intervale fixe de timp, uneori au aparut si de 2 ori intr-o ora,alteori la interval de 2-3 ore, dureaza cel mult 10-15 secunde, si nu le pot controla chiar daca imi misc bratul si palma.
Medicamente nu am consumat in ultima perioada decat niste theraflu, dar nu cred ca acesta cauzeaza simptomele. Va multumesc.
Mentionez ca nu am o viata echilibrata medical, sunt student, mananc cand apuc , cu somnul la fel si beau in jur de 6-8 cafele pe zi.

Raspunsuri (3)

Adrian Rusu

acum 13 ani

Am uitat sa precizez un singur lucru. In momemul tremorului, degetul mare se misca involuntar.

Ionescu

acum 13 ani

Acest comentariu a fost moderat de administratorul forumului

Medic Epuran

acum 13 ani

E posibil ca aceste fenomene să fie cauzate de nicotina din ţigări, dar şi de excesul de cafea (ambele excitanţi musculari). Totodată ar putea fi vorba de un deficit de calciu, potasiu sau magneziu. Recomand oprirea fumatului şi reducerea cantităţii de cafea. Dacă nu cedează, recomand suplimente de vitamine şi minerale