terminare tratament rivotril

Neuropatii

Postata de popamarya cu 12 ani in urma.

am incetat un tratament cu rivotril dupa vreo 4 luni. luam o pastila pe zi dimineata. de cand am terminat (vreo 4 zile) ma simt ft rau, ametesc, mi-e rau, greata, simt ca lesin, ma doare ft tare capul. ce as putea face sa nu mai ma simt asa?

Raspunsuri (3)

Catalina

acum 11 ani

Stiu, din experienta proprie ca se renunta treptat la el. Trebuia sa se micsoreze doza treptat si sa se mearga spre eliminare.
Eu am luat de 0.5mg... intai jumatate de pastila... pe urma o pastila. Cand am renuntat la el am redus pentru o perioada doza si abia dupa aia l-am scos.
Spune-i medicului care ti l-a prescris despre faptul ca nu te simti bine!

carmen

acum 11 ani

catalina lasami adresa ta de mail sa pot vb cu tine sau adauga-ma in lista ta de mess carmencita_carmen2001

Vlad

acum 10 ani

Aceste medicamente trebuie reduse treptat ca is ca drogurile. E starea de sevraj cu care te confunzi. Asa se intampla cam o saptamana sau doua pana se elimina chimicala din organism.