stefan

Neuropatii

Postata de mirela347 cu 10 ani in urma.

Buna ziua , sunt Stefan in varsta de 67 ani
As vrea sa intreb si eu ce tratament as putea sa fac pentru picioare amortite si dureroase de la genunchi in jos , vreau sa mentionez ca am deprseie pe care o tratez si diabet tip 2 nu fac insulina ( glicemia cea mai mare a fost 214) cu tratament . Problema este ce fac cu picioarele

Raspunsuri (3)

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Posibil sa fie o complicatie a diabetului- neuropatie diabetica. Este recomandat sa consultati medicul diabetolog pentru evaluare in acest sens si stabilirea unui tratament.

mirela347

acum 10 ani

Am consultat si diabetologul iau milgama dar fara rezultat.

Grisham

acum 10 ani

Incercati si masaj sau reflexoterapie.