Simptom

Neuropatii

Postata de tuxedo cu 12 ani in urma.

Buna seara!
Am 23 de ani si aproape de cand ma stiu ma confrunt cu o problema. Este vorba despre o senzatie de "furnicaturi" (din pacate nu gasesc un termen mai potrivit) pe care o resimt in toate incheieturile corpului (maini, picioare, gat, bazin). Aceeasi senzatie o am si in zona ochilor, ceea ce ma face sa cred ca este mai mult o problema a muschilor decat a oaselor. Ca sa opresc aceasta senzatie trebuie sa imi pocnesc foarte des incheieturile si sa clipesc foarte des in cazul ochilor, lucru care este foarte obositor,Cei din jur percep aceste lucruri ca pe niste ticuri. Din cauza acestei stari uneori imi este foarte greu sa adorm.
Are cineva idee despre ce anume ar putea fi si ce medic ar fi indicat sa consult?
Multumesc frumos.

Raspunsuri (2)

acum 12 ani

Incearca niste magneziu sa iei...sau du te la un neurolog!

Mihaela22120678

acum 12 ani

Cred ca ti-ar fi mai de folos un psihiatru decat un neurolog. Sau psiholog.