reactii adverse antialergice

Neuropatii

Postata de oana teo cu 12 ani in urma.

Buna seara,am si eu o intrebare,in urma cu o saptamana am avut o alergie cu urticarie-prima data in viata,mi s-a prescris aerius,dexamed injectabil,xyzal+clorfeniramina.Au disparut petele,dar am ramas cu o stare ciudata de ameteala si confuzie ,nu imi pot coordona mintea cu fizicul.
Va rog sa-mi spuneti daca este normal sa ma simt asa si daca o sa-mi revin din starea asta groaznica

Raspunsuri (2)

Pena

acum 12 ani

Citeste prospectele medicamentelor pe care le-ai luat, in special rubrica Reactii adverse. Vezi daca starile pe care le ai nu sunt cumva reactiile organismului la medicamentele luate. Ori poate combinate determina aceste stari. La Dexamed am vazut printre reactii adverse mentionate ''''tulburari psihotice'''' , adica ceea ce ti se intampla tie. Sanatate.

Ionescu

acum 12 ani

Acest comentariu a fost moderat de administratorul forumului