problema fara raspuns

Neuropatii

Postata de claudia1603 cu 11 ani in urma.

Buna ziua,sora mea de 21 de ani de mica vorbeste "pe nas" dar se intelege.De aproximativ o luna a avut o raceala dupa care problema vorbirii i s-a agravat(nu prea se mai intelege nimic din ce pronunta), nu poate tuguia buzele, sa stea cu gura inchisa ii este greu, sa mestece nu prea mai poate, a avut si febra, stari de voma dureri de burta.Intr-o dimineata nu si-a putut ridica capul de pe perna(l-a ridicat cu mana).Am fost la 2 cabinete de logopedie, ne-au spus ca nu tine de dansii, am fost la neurologie la polimed, a spus ca nu stie despre ce este vorba ca nu a mai avut un asemeanea caz, a fost suspecta de meningita, am fost la Matei Bals, nu are meningita si intr-un final ieri ne-au trimis la spitalul Colentina sectia Neurologie unde au internat-o pt investigatii deoarece am primit acelasi raspuns- nu stie nimeni ce poate fi.As dori, va rog din suflet daca se gaseste cineva sa ne lamureasca, sau cineva a mai intalnit un astfel de caz si sa pr5imim o recomandare, suntem disperate, nu stim unde sa mai mergem.Va multumesc

Raspunsuri (1)

Sigada

acum 11 ani

Incercati si un consult ORL, deoarece acel "vorbit pe nas" poate tine de vegetatiile adenoide (polipi).

Multa sanatate!