picioare amortite

Neuropatii

Postata de mihaela1107 cu 11 ani in urma.

Buna ziua,iam amortite amandoua picioarele,,a inceput cu talpile si a ajuns pana sub genunchi.Sangaele circula ,doar ca nu le simt cand merg iar uneori ma dor foarte tare.Am diabet ,tip 2,tin tratament,dar amorteala este la amandoua picioarele ,nu doar la unul .

Raspunsuri (4)

eva40

acum 11 ani

m-as bucura daca am putea vorbi

Medic SfatulMedicului

acum 11 ani

Este o complicatie a diabetului zaharat- neuropatia diabetica, manifestata prin amorteli.
Adresati-va medicului diabetolog pentru prescrierea unui tratament in acest sens.

Janosi Zoltan

acum 11 ani

Furnicare acceptat vertical, dar orizontalse incalzeste si incepe o durereacceptabil in
faza inainte sa dorm ,dar numa pot adormi de prezenta acestor dureri inca acceptate.
Iar neasteptat apar crampe musculare ,cred ca imediat se rupe in doua ,cu durere mare care dureza pina la 5 ninute .nuam diabet ,circulatia singelui este buna.
Care este rezolvarea ??

mirela347

acum 10 ani

Am si eu aceeasi problema cu picioare amortite as vrea sa stiu ce ai facut daca ai gasit vreun remediu.