Mioplegie paroxistica forma feswal?

Neuropatii

Postata de susana20 cu 12 ani in urma.

Sotul meu (a.n 1990) a fost diagnosticat in 2003 cu Mioplegie paroxistica forma feswal , ac***a urmatoarele simptome : incapacitatea muschilor membrelor inferioare si superiare de a executa orice miscare, aceasta durind maxim 7 zile, dupa care incepeau dureri intensive mai mult in membrele inferioare. Toate acestea manifestari incepeau in timpul noptii dupa care se trezea si nu se mai putea misca, crizele se repeta de 3-4 ori pe an. La examenul RMN (2003) INSTITUTUL neurologic si neurochirurgic au concluzionat ca se intimpla in timpul crizzei schimbari in singe. As vrea sa stiu daca se trateaza asa ceva si care ar fi tratamentul??? Aceasta boala poate fi tratata definitiv? La moment nu urmam nici un tratament...!

Raspunsuri (1)

Victor

acum 8 ani

susana20, lasa o adresa de e-mail sa pot lua legatura cu tine.

la mine e fix acceasi diagnoza ca a sotului tau.