medicamentatie

Neuropatii

Postata de laura olimpia cu 12 ani in urma.

Buna seara,
Am 60 de ani si urmez un tratament prescris de oftalmolog cu Milgama si Bilobil. Recent,neurologul mi-a prescris Tanakan,Pramistar si Trombex.As vrea sa stiu daca se pot ivi probleme in urma administrarii combinate.

Multumesc,
Laura Enache
[email protected]

Raspunsuri (2)

Iuli

acum 12 ani

Este evident ca trebuie sa ii spuneti neurologului de tratamentul pe care il urmati deja, iar acesta sa ia o decizie cu privire la tratamentul prescris. Ceea ce ati descris nu cred ca se poate combina.

Mihaela22120678

acum 12 ani

In primul rand ca luati acelasi medicament de 2 ori. Bilobil e acelasi lucru cu Tanakan. De aceea, cand mergi la un medic trebuie sa spui ce tratamente urmezi deja acasa, ca regula generala. pe de alta parte aveti si medic de familie ca sa-l intrebati ceea ce ati intrebat aici.
va doresc multa sanatate!