Ma adresez neurochirurgului?

Neuropatii

Postata de Sophia M cu 10 ani in urma.

Am 37 ani si de cativa ani am o oboseala si o durere musculara dupa efort tot mai pronuntata. Am ajuns sa ma doara muschii mainii si numai daca, cos 1-2 ore, iar mersul pe jos e tot mai dificil. Dar nu chiar in timpul eforului, a doua zi, cand ma simt foarte rau. Am si malabsorbtie intestinala, dar urmarindu-ma atent parca nu e numai de la dieta foarte saraca. Mi-e teama sa nu am miastenie si eu sa ma chinui fara tratament. Spuneti-mi va rog, neurochirurgului sa ma adresez? Ce analize sa fac? Imi e groaza de drumuri si orice informatie este binevenita. Multumesc!

Raspunsuri (2)

Medic SfatulMedicului

acum 10 ani

Este recomandat sa consultati medicul reumatolog pentru a exclude o afectiune musculara inflamatorie.

Sophia M

acum 10 ani

Multumesc!