Leziunile traumatice craniocerebrale (Comotia cerebrala)

Neuropatii

Postata de comentarii utilizatori cu 15 ani in urma.

acum 10 zile mam lovit la cap cu un capac destuld e greu care atrecut razant pe crestetul capului dar am simtit putin lovitura.pe moment nu am avut durere sau ameteala am fost la consult iar doctorita mia spus ca am avut noroc ca nu ma lovit capacul direct in cap.mi_a verificar reflexele nu am durae nimic capul de la lovitura nu era tumefiat sau unflat si a considerat ac sint ok .de vreo 2 zile insa ma cam doara citeodat in ceafa in partea dreaota. ce ar putea fi/ oboseala stress sau inca lovitura se mai simte pe creier. am nevoie de odihna sauc e ar fi

Raspunsuri (3)

IULIANA-ANA

acum 15 ani

buna leonard
Daca durerea persista te sfatuiesc sa mergi la un specialist pt un control amanuntit pt linistea ta.
Intradevar si stresul si oboseala pot da dureri de cap.
Numai bine

comentarii utilizatori

acum 15 ani

cu un an in urma simteam nijte dureri la cap dupa cateva zile mi sa facut rau am facut o criza la nivelul capului simteam totul rece nu puteam sa vorbesc sa merg simteam nevoia de aer sa beau apa dupa 2 zile dupa ce miam revenit din criza miam facut un tomograf dupa care miau gasit niste vene si sa se pronunte mai clar am facut o angiografie si mi sa zis ca am un angiovenos frontal drept si ca medicament nu iau decat aspacardin si metroprolol si inca ceva mim facut analize la sange sa vad cum e si mi sa zis ca e un pic cam gros daca miati putea recomanda ceva despre alimentare ca presupun ca asta tine despre alimentatia corpului

liviu botez

acum 14 ani

Buna dimineata,De aproximativ4 ani am un tiuit in urechi, si din cind in cind un dezechilibru cind stau in picicioare,seara ma simt ff obosit ,cind intru pe net aproape ca nu pot lucra co mausul nu prea am putere in miini si ca sa merg la un punct fix cu mausul trebuie sa ma straduiesc ca-m mult.Adica simt o obosala psihica ffmare.Am si un diabet 2 sa fie de la el desi analizele sint perfecte,am remarcat ca incheieturile miinilor ma ca-m dor si mina parca da semne de nervozitate atunci cind ma simt obosit psihic si doresc sa lucrez pe net.