Leziuni demielinizante supratentoriale

Neuropatii

Postata de ILMATE cu 9 ani in urma.

Rugaminte,doresc mai multe explicatii pana ajung la neurolog.diagnostic dat pt.o tanara de 19 ani cu dureri mari de cap, periodice care tin cam 24 de ore.
Rezultat RMN: arii cu hipersemnal T2,FLAIR fara restrictie in difuzie,fara priza de contrast dispuse periventricular parieto-occipital bilateral, mai exprimat de partea dr.,cea mai mare ac***a diametrul de 6mm. Concluzii: leziuni demielinizante supratentoriale, ac***a caracte nespecific, se recomanda urmarire in evolutie.
Multumesc f mult

Raspunsuri (5)

msofia

acum 5 ani

Buna,poți să îmi spui cum ai rezolvat problema ta,mă confrunt ai eu cu dureri mari de cap,stare de vina și amețeli,rmn _dep***alinuzare 6m....multumesc

Florin

acum un an

Cum ați rezolvat? Și eu sunt ci demielinizări.

MembruMobileApp1487227194

acum un an

Bună,îmi poți spune te rog cum ai rezolvat aceasta problema?

Ella

acum un an

Bună ce diagnostic a-ți primit pentru leziuni demielinizante?

MembruMobileApp1487227194

acum 10 luni

Bună Ela .Îmi poți spune e te rog ce ai rezolvat? Sunt I. aceasi situație ca a ta.Multumesc