hematon cerebral

Neuropatii

Postata de mariutamanuel cu 10 ani in urma.

Numa ziua in urma cu 10 ani am avut o interventie chirurgicala pe creier din cauza unui hematon. Pana acum nu am avut nici un fel de probleme dar de o luna am inceput sa am dureri de cap in zona frontala si in zona operatiei.pot aparea probleme dupa 10 ani.multumesc

Raspunsuri (1)

studenta anul VI MG

acum 10 ani

in principiu nu vad de ce ar exista o legatura intre interventie si cefaleea de acum. hematomul presupun ca l-ati avut in urma unui traumatism cranian..

este indicat sa faceti niste investigatii, in functie si de varsta dumneavoastra si de intensitatea durerii. o cefalee poate fi cauzata de sinuzite, hipertensiune, tulburari de vedere, arterite, infectii dentare, etc dar si de anevrisme ale arterelor cerebrale.

ca sa stati linistit puteti face un CT/RMN (daca cefaleea persista si e intr-adevar suparatoare)

multa sanatate!