ganglioni mariti la copii

Neuropatii

Postata de vrc cu 14 ani in urma.

Buna ziua!
Am un baietel de 10 luni si de aproximativ 2 luni are ganglionii din spatele urechii mariti.
Primul set de analize au iesit proaste, a urmat tratament cu antibiotice injectabile, iar in timpul tratamentului am repetat analizele ale caror valori erau bune.
Dupa terminarea tratamenutului, ganglionii au ramas nemodificati.
Astept pareri, ce ar putea fi?

Raspunsuri (6)

daniela96151518

acum 14 ani

buna ,ma numesc daniela si vreau sa-ti spun ca si copilul meu are 2 ganglioni.primul i-a iesit la 7 luni ,dupa un set de analize i-a iesit ca are o mica infectie si m i-au dat augmentin.medicul m-a sfatuit sa-l las asa daca nu -i creste.la 17 luni dupa ce i-a iesit un herpes la gurita si rosu in gat i-a mai iesit un ganglion in maxilar.m-am dus iar cu el la medic si m-a trimis la chirurgie .nu stiu ce as putea face .tu ce ma sfatuiesti.daca vrei sa vorbim mai multe pagina mea de messenger e [email protected]

mihaelatam @yahoo.com

acum 14 ani

buna ziua,
Eu cred ca este o reactia normala la copilul mic intru/cat dezvoltarea sistemului imunitar (ganglionar) la acestia este in plina evolutie pana la varsta adolescentei.
Important de urmarit ca acesti ganglioni sa nu se fixeze la tesuturile adiacente iar daca prezinta semne de inflamatie locala (durere, roseata) mai degraba sunt de natura inflamatorie.

Sanatate

[email protected]

acum 14 ani

buna.....sunt su eu putin ingrijorata cu fetita mea de doar 2 sapt,mi se pare totusi k prezinta niste umflaturi k niste gilme in jurul sanilor dar cea din partea dreapta mi se pare totusi mai umflata.Am masato putin cu un ulei de corp pt bebe si nu prezinta sa o doara.E ceva normal sau chiar trebuie sa consult un doctor?poate ma ajuta careva cu un sfat.....multumesc

GHITA GABRIELA

acum 12 ani

SI EU AM DOUA FETE CIND ERAU BEBELUSI PREZENTAU UMFLATURI LA PIEP SI AM INTREBAT MEDICU SI MIA SPUS CA E NORMAL LA FETITE

ghita gabriela

acum 12 ani

am o fetita de 2 ani si la virsta de aproape un an ia iesit o umflatura linga ghenunchi am fost cu ea la budimet si mi au spus ca nu are nimic dar pe ea o doare si acum unde are umflatura ce poate fi

stefana2007

acum 11 ani

Pentru Ghita Gabriela
Spune-mi mai multe detalii sa vad daca te pot ajuta... si baiatul meu a avut o umflatura la genunchi...