Frunicaturi pe cap

Neuropatii

Postata de AndreiPPP cu 8 ani in urma.

buna seara. am 26 ani, lucrez ca programator, deci stau mult in fatza calculatorului( @ 9-10 ore pe zi), dorm 7-8 ore pe zi. De cateva zile am ushoare dureri de cap(fie bruste de intensitate mai mare si de 1-2 secunde durata, fie mai de durata dar mai putin durereoase), furnicaturi pe cap, mai ales cand stau la calculator sau cand ma concentrez pe o anumita chestie. De vreo 5 ani am si un sunet permanent in urechi(tinitus parca ii zice).

intrebari:

- care sa fie cauza ( in afara de statul mult ca calculator,daca ar mai fi alt motiv)?
- ce controale as putea sa imi fac?
- cum as putea diminua aceasta chestie?

Seara buna!

Raspunsuri (3)

victoras

acum 8 ani

In primul rind iti sugerez niste analize de sing care pot depista un colesterol crescut.Si o tensiune mare, dealtfel in strinsa leg. cu colesterolul,poate de dureri de cap. Daca sunt toate ok.putem sa ne gindim la o cadere a magneziului...Asta doar in prima faza!!!Apoi un RMN, daca medicul considera necesar...

Utilizator11566393473

acum 4 ani

As vrea sa stiu daca s-au rezolvat problemele dvs

Utilizator11618509786

acum 3 ani

Am probleme similare. Ati putea sa mi spuneti va rog daca ati gasit o solutie?